5-7-10 tysięcy kroków dziennie (albo tyle ile chcesz) - jak to zrobić? Część I

Wyobraź sobie sytuację następującą: dzwoni budzik, wstajesz, ogarniasz się, jedziesz do pracy, 8 godzin przy biurku, powrót do domu, obowiązki rodzinne, sen. Pewnie znasz ten scenariusz z własnego życia. Które z tych czynności wykonujesz na siedząco?  Coraz więcej ludzi prowadzi siedzący tryb życia, stając się bardziej „homo sedens” niż Homo sapiens. Niestety konsekwencje zdrowotne są negatywne i wielopłaszczyznowe. Można wśród nich wymienić: cukrzycę, problemy z kręgosłupem, nadwagę, nadciśnienie i wiele innych. Dlatego też czas na „powstanie” i zmianę trybu życia. Zebraliśmy kilka podpowiedzi, jak zacząć przygodę z regularną aktywnością fizyczną. Przeczytaj, a potem rusz się dla zdrowia!

Czytaj dalej
News
Magdalena Jędrzejak
0 komentarze
23 odsłony

Biegacze na (legalnym) dopingu?

Osobom śledzącym nowinki ze świata sportowego z pewnością nie umknęła uwadze wzmianka o dopingowej wpadce znanego triathlonisty. Niestety, walka o jak najlepsze osiągnięcia sportowe nie zawsze jest uczciwa.   O substancjach takich, jak EPO (erytropoetyna), sterydy anaboliczne czy kannabinoidy słyszały nawet osoby niebędące sportowymi kibicami. Wszystko za sprawą nieuczciwych wyczynowców. Co ciekawe, biegacze amatorzy osiągają w czasie treningów biegowy haj, którego źródłem są naturalne i środki o działaniu euforycznym. Przeczytaj i dowiedz się, o co chodzi.

Czytaj dalej
News
Magdalena Jędrzejak
0 komentarze
131 odsłony

Pole Dance - taniec, akrobatyka, siła.

Pole dance zdobywa w Polsce coraz większą popularność. Zmienia się również postrzeganie tej aktywności. Przez długi czas uznawana jedynie jako atrakcję klubów nocnych, jest to dyscyplina sportowa, będąca połączeniem tańca, fitness i akrobatyki. Jej charakterystycznym atrybutem jest chromowana rura, która stanowi punkt oparcia w trakcie wykonywanej choreografii.

Czytaj dalej
News
Magdalena Jędrzejak
0 komentarze
138 odsłony

Pięć najpopularniejszych produktów ze sklepu sporttimepolska.pl, sprzedawanych na allegro.

Sprawdziliśmy, jakie produkty z naszego asortymentu były najchętniej kupowane na portalu allegro.pl. Oto top 5 sprzedaży w okresie 08.2022 - 07.2023. Przeczytaj i uzupełnij swoją sportową kosmetykę o nasze bestsellery!

Czytaj dalej
News
Magdalena Jędrzejak
0 komentarze
217 odsłony

Starty w zawodach – zbędny wydatek czy inwestycja?

Czy start w zawodach jest wydatkiem, czy może inwestycją? Przeczytaj i sprawdź, czy warto startować w zawodach sportowych, jaka jest motywacja sportowców do udziału w takich imprezach i czy w 2022 roku startują więcej czy mniej :)

Czytaj dalej
News
Magdalena Jędrzejak
0 komentarze
205 odsłony

Co wspólnego mają ze sobą toi toi, elektrownia atomowa i Arab na pustyni, czyli słów kilka o aktywności fizycznej w upałach.

Kilka porad, jak przetrwać lejący się z nieba żar, nie przerywając treningów.

Czytaj dalej
News
Magda
0 komentarze
372 odsłony

Dlaczego bieg maratoński jest trudniejszy od ultramaratonu - pięć argumentów.

Ultra czy maraton? Co jest łatwiejsze? Na logikę łatwiej jest przebiec maraton, bo to dystans krótszy. Ale czy tak jest naprawdę? Podważymy dziś tę tezę i przytoczymy 5 argumentów, dlaczego ultramaraton (taki nie najtrudniejszy, na dystansie między 50 a 60 km) może być łatwiejszy, niż bieg bieg maratoński. Przeczytaj i daj znać, czy zgadzasz się z nami, a może masz zupełnie inne zdanie? 

Czytaj dalej
News
Magda z Fejsbuka
0 komentarze
224 odsłony

Praktyczne porady tuż przed maratonem.

Wiosenny sezon biegowy czas start! Takie wydarzenia, jak Maraton Gdańsk to świetna okazja, aby zadebiutować na królewskim dystansie :) Jako, że do startu został dokładnie tydzień, poniżej kilka podpowiedzi, jak przygotować się do maratonu, płynących z własnego doświadczenia. Czytajcie, bierzcie jak swoje i dajcie znać czy macie swoje patenty!

Czytaj dalej
News
Magdalena Jędrzejak
0 komentarze
498 odsłony

Hey Sport Time Polska

Hej! Czas na sport!

Czytaj dalej
News
Magda
0 komentarze
138 odsłony

Hey Sport

Hey Sport Pracując od 15 lat w branży odzieży sportowej nie da się nie zetknąć z tematem prania, choćby przez reklamacje. Nie raz człowiek  miał do czynienia z kurtką,  która zabiła zapachem płynu do płukania tuż po otwarciu kartonu. Jeśli należysz do osób uzależnionych od mięciusieńkich, pachnących konwaliami rzeczy, muszę cię rozczarować, to zbrodnia na odzieży.

Czytaj dalej
News
Lidia Daszkiewicz
0 komentarze
103 odsłony
Product added to wishlist
Product added to compare.